בתערוכה  של קולקטיב PRETTIMESS בבית העיר מוצגות יצירות פרטניות ומשותפות של חברי קולקטיב Prettimess,

חיי הרחוב והמרחב הציבורי בין כתלי מוזיאון בית העיר.

תערוכה זו היא הראשונה במסגרת פרויקט “קולקטיבים יוצרים בבית העיר”. בפרויקט זה, בית העיר בוחר להתמקד בקבוצות יוצרות ומרתקות מהארץ ומהעולם, ולחשוף את הקהל לחשיבה מקורית חדשנית, רלוונטית ובועטת. המוזיאון ימקד את פעילותו בשנה הקרובה בקולקטיבים נבחרים של אמנים רב-תחומיים מהארץ ומהעולם, ויאפשר להם “להשתלט” על מרחב המוזאון תוך יצירה בתחומים שונים – אמנות פלסטית, מוזיקה, תיאטרון, פרפורמנס, מדיה דיגיטלית ועוד.

קולקטיב פריטימס

הוקם בשנת 2014, הקולקטיב הוא בית לחברים ויוצרים עצמאיים מתחומי יצירה שונים בטווח שבין איור, עיצוב עכשווי ואמנות פלסטית שחברו יחדיו לעבודה משולבת במגוון רחב של פרוייקטים, הכוללים בעיקר תערוכות ושיתופי פעולה עם גורמים שונים, עבודות במרחב הציבורי ואמנות מקור. הקו האמנותי המחבר בין חברי הקולקטיב שואב השראה מתרבות רחוב, מוזיקה, DIY, תולדות האמנות, טבע, עיר וממקורות נוספים מהשיח העכשווי. אמני הקולקטיב פועלים גם בנפרד ומאופיינים בגישה מתקדמת ואלטרנטיבית וראייה ייחודית והם בעלי עבר עשיר של עשייה אמנותית, ביחד ולחוד, בארץ ובעולם.חברי הקולקטיב מאמינים באמנות נגישה שמתקשרת עם הקהל בגובה העיניים ומאמינים שאמנות טובה תסקרן את הצופה לחפש ולשאול שאלות.

_______________________

העיר הנגלית לעין | אוצרת: נירית שלו כליפא

תערוכה זו מסכמת מפעל תיעוד ואיסוף רחב היקף ויוצא דופן של תמונות וסיפורים המציגים מאורעות תל אביביים, אתרים, הווי וחוויות רבות של תושבי העיר במהלך 100 שנות קיומה. פרויקט חשוב זה שנוהל ע”י מנהלת המאה, נוצר תוך שיתוף פעולה עם יחידות עירונית אל מול הקהילה, במסגרת חגיגות המאה לעיר.
עיצוב והקמה: טחנה לעיצוב

תל אביב של מאיר דיזנגוף | אוצרת: נאווה שרייבר

בסמוך ללשכת ראש העיר מאיר דיזנגוף ששוחזרה על ידי ד”ר דורון לוריא, הוקמה תערוכת קבע המאירה את מפעלו של מאיר דיזנגוף. התצוגה מבטאת את קשרי הגומלין המיוחדים שנרקמו בין ראש העיר הראשון של תל אביב ובין תושבי העיר
עיצוב והקמה: טחנה לעיצוב

לשכת ראש העיר מאיר דיזנגוף בשחזורו של ד"ר דורון לוריא