תל אביב היא יותר מסך רחובותיה, היא תל אביב של השירה, של הקולנוע, של האנשים והספרות. בין אם אתם חוקרים או סטודנטים ובין אם גם אתם נכבשתם בקסמה של העיר העברית הראשונה, בית העיר מציע לכם להכיר את תל אביב לעומק.

חדר עיון

חדר העיון שהוקם בקומה העליונה ב’בית העיר’ מיועד לחוקרים, יוצרים, סטודנטים ותלמידים ומהווה תשתית להעמקת הידע על העיר. בחדר העיון תמצאו ספרי שירה פרוזה ומחקר שעוסקים בתל אביב מזוויות רבות ושונות. חלל החדר, המשקיף על כיכר ביאליק, מצויד במחשבים ומספק הזדמנות ללמוד את תל אביב מבניין העירייה הישן שלה.

חדר העיון של בית העיר

חדר העיון של בית העיר

מומלץ החודש בחדר העיון

‘ביאליק הרחוב’ מאת שולמית וידריך

הספר מספר את סיפורם של הבניינים ברחוב ביאליק מנקודת מבט היסטורית אדריכלית ומרכיב פסיפס של אחד מן הרחובות המגוונים והחשובים בעיר. מומלץ לעיין בספר בחדר העיון שבבית העיר, לרדת לרחוב ולסייר בין הבניינים עצמם שרבים מהם שופצו ושומרו במהלך השנים האחרונות.  בספר המיוחד תוכלו גם למצוא את כיכר ביאליק בכמה מגלגוליו, מרחבת הגן המצולעת בשנות ה- 20, דרך המזרקה עם עמודי הפסיפס של נחום גוטמן בשנות ה- 70 ועד לצורתו העכשווית.

תצוגת מולטימדיה

בחלל המרכזי של בית העיר תמצאו תצוגה וירטואלית ע”ג מסכי מחשב הכוללת מאגר נתונים נדיר ורחב היקף שיוצר במיוחד עבור ‘בית העיר’. מאגר זה מאפשר שיטוט וירטואלי ב”קו החיים” של העיר: טיים ליין כרונולוגי המכיל מאות סרטים דוקומנטריים מוכרים ונדירים, ואלפי צילומים ומסמכים המציגים את האירועים המרכזיים בשנים הראשונות של חיי העיר. פנו לעצמכם כמה שעות ובואו לצלול לתוך 101 שנותיה של העיר הלבנה.